poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Mała włosowa katastrofa

Wróciłam niedawno z kolejnego wyjazdu, mianowicie - z żagli. Od początku wiedziałam, że to będzie spore wyzwanie jeśli chodzi o włosy - wiatr, słońce, spartańskie warunki (prysznic tylko "od święta"). Na takie coś trzeba się przygotować, dlatego też przed wyjazdem skrupulatnie przyszykowałam sobie wszystko, co niezbędne, przelewając pełnowymiarowe produkty do małych pudełeczek. Jako szampon z odżywką zabrałam mini-opakowania Alterry, które zostały mi jeszcze z poprzedniej podróży (link). Na miejscu jednak okazało się, iż były to jedyne preparaty do włosów, jakie wzięłam (nie licząc suchego szamponu Isany)... Nie miałam żadnej odżywki b/s, żadnego silikonowego serum do zabezpieczenia włosów, żadnego oleju... Możecie sobie wyobrazić, iż wygląd moich włosów wołał o pomstę do nieba - zrobiły się suche, szorstkie (a u nasady przetłuszczone) - tragedia. Chodziłam głównie w warkoczu (chyba, że były akurat po myciu, a ja na lądzie). W pewnym momencie zaczęłam nawet używać Alterrowej odżywki jako b/s... :)

zdjęcie z www.keja.pl
W każdym razie, wróciłam i ostro biorę się za włosy. Mam nadzieję, że poza wielkim wysuszeniem, nie zniszczyły się za bardzo i w kilka dni przywrócę im stan sprzed wyjazdu - a wtedy to włosy spisywały się wyjątkowo dobrze. Na pewno pomoże mi w tym parę nowości, które ostatnio zasiliły moją kolekcję kosmetyków pielęgnacyjnych i które niebawem Wam zaprezentuję :). Za ok. tydzień zrobię też podsumowanie mojej regeneracyjnej akcji.

Jeszcze rada i ostrzeżenie na koniec - dobrze upewniajcie się przed każdym wyjazdem, czy na pewno wzięłyście wszystkie potrzebne rzeczy, bo inaczej podzielicie mój los! ;)

11 komentarzy:

 1. Na pewno za niedługo znowu będą wyglądać dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze je odżywisz i wrócą do siebie ;* na wyjazdy to trzeba po 5 razy pomyśleć co wziąć.. ja mam z tym problem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia w regeneracji włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. MAm nadzieję, że włoskom nic się nie stało poza wysuszeniem.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam na wyjeździe i moje włosy wyglądają teraz strasznie :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa nowości i regeneracyjnej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno szybko je odzywisz :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba ze sto razy sprawdzam czy wszystko wzięłam :) Włosy pewnie szybko wrócą do normy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że włosy uda się ocalić. Ja też zapominam o wielu sprawach przez roztargnienie...

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz.
Pamiętaj proszę, że to nie jest miejsce na reklamę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...